Ceglane wykończenia sprawdzają się w różnych wnętrzach


 

Cegła klinkierowa to popularny materiał budowlany, jak również wykończeniowy. W tej drugiej roli szczególnie dobrze sprawdzają się płytki ucięte z ceglanego lica cegły ręcznie formowanej.

 

 

Czy tego rodzaju płytki nadają się do wykończenia każdego rodzaju pomieszczeń?

 

Okazuje się, że zasadniczo tak. Nietrudno nam sobie przecież wyobrazić ceglaną ścianę otaczającą kominek w salonie, czy też kontrastującą z nowoczesnymi elementami wystroju sypialni. Co więcej, pomieszczenia takie jak kuchnia albo łazienka również można wykończyć z użyciem ręcznie formowanych płytek. W poszukiwaniu takich z najlepszymi parametrami, można trafić na tę stronę – sklep.auroks.pl/plytki-klinkierowe a w szczególności warto zwrócić uwagę na dostępność wielu rozmiarów i kolorów.

 

 

 

Ceglane wykończenia w kuchni

 

Zależnie od przyjętego sposobu aranżacji, w kuchni znaleźć można różnorodne miejsca nadające się do wykańczania ceglanymi płytkami ręcznie formowanymi. Pierwszym z nich jest obszar ściany znajdującej się nad zlewem oraz nierzadko również kuchenką. Często pokrywa się go:

 

  • ceramicznymi kafelkami
  • lub szklanymi panelami

 

 

 

Wybierając nieco bardziej surowe płytki z cegły ręcznie formowanej nadaje się pomieszczeniu:

 

  • rustykalnego,
  • naturalnego charakteru.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że cegła w zetknięciu z tłuszczem może pokryć się nieestetycznymi, niemożliwymi do usunięcia plamami – dlatego należy ją odpowiednio zabezpieczyć.

 

 

 

Ściana z cegły jako element łazienki hotelowej i nie tylko

 

Materiałem wykończeniowym tradycyjnie używanym w łazienkach są oczywiście pokryte różnorakimi wzorami płytki ceramiczne. Zamienienie ich na klinkierowe płytki ręcznie formowane  może początkowo wydawać się nieco kontrowersyjne, jednak ostatecznie przemawia za nim co najmniej kilka argumentów:

 

 

  1. Pierwszym z nich jest oczywiście wartość dekoracyjna – tego rodzaju płytki nadadzą łazience wyjątkowego charakteru.
  2. Co więcej, ceglane płytki są niezwykle odporne oraz wytrzymałe – niestraszna im wilgoć czy zabrudzenia, co w łazience jest przecież szczególnie istotne.