Restauracja hotelowe na najwyższym poziomie


Hotel obecnie to już nie tylko miejsce, w którym możemy odpocząć, przenocować, ale także dużo więcej możliwości. Obiekty oferują swoim gościom zabiegi SPA, które doskonale działają na ciału i umysł jak również istnieje możliwość skorzystania z hotelowej restauracji.

Korzyści związane z wyborem hotelowej restauracji

I. Osoby decydujące się na spożywanie codziennych posiłków w hotelowej restauracji przede wszystkim mają pełną możliwość dopasowania menu do własnych potrzeb. Nowoczesne hotele zdają sobie sprawę, że obecnie wiele osób stosuje różnego rodzaju diety. Powszechne jest unikanie spożywania glutenu, laktozy, czy mięsa.

II. Doskonali kucharze nie mają najmniejszych problemów z dostosowaniem się do wymagań nawet najbardziej wybrednego klienta, a co szczególnie ważne, proponowane dania nadal pozostają smaczne i oryginale.

III. Wybór hotelowej restauracji, to także możliwość spróbowania przeróżnych potraw, w tym także regionalnych. Dodatkowo, osoby odwiedzający miejscowość turystycznie nie muszą tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniego lokalu, a to duża oszczędność. Doskonała restaurację hotelowa znajdziemy pod adresem www.bluediamond-hotel.pl/pl/content/restauracja-simple.

Od czego zależy poziom restauracji?

Duży wpływ na poziom restauracji ma szef kuchni. To on ustala najczęściej menu, od niego zależy jakie potrawy będą podawane. Szef kuchni powinien kontrolować, czy wydawane posiłki są świeże, a także, czy wszystko przyrządzane jest zgodnie z założeniami restauracji. Bardzo modna stała się ostatnio kuchnia fusion, dlatego restauracja hotelowa musi również nadążać za modą i oferować możliwość spróbowania nowoczesnych potraw.

Tomasz, szef kuchni: „Restauracja hotelowa powinna być miejscem dostosowanym przede wszystkim do potrzeb gości. Ważne jest zaoferowanie zróżnicowanego menu, które nie tylko będzie odpowiadało klientom nieznającym się na przyrządzaniu nowoczesnych potraw, ale także koneserom. Dobra restauracja to głównie świeże składniki podane w ciekawy sposób. Nie każdy z naszych gości musi być wybitnym specjalistom, ale i tak potrawy powinny cechować się starannością i perfekcją. Nic co wychodzi z mojej kuchni nie może być za zimne, lub za ciepłe. Każdego składnika próbuje, aby ocenić, czy moim pomocnicy nie popełnili błędu. To jakie jedzenie podaje restauracje nie tylko świadczy o mnie samym, ale także ma znaczenie dla wizerunku całego hotelu. Oprócz samych potraw kolejną ważną sprawą jest wystrój restauracji. Goście muszą się czuć w lokalu swobodnie. Błędem jest przesadzona elegancja. Pamiętajmy, że restauracja hotelowa stworzona jest dla ludzi, a nie na pokaz. Ja przygotowuje przede wszystkim potrawy regionalne ze składników dostępnych na co dzień. Pozwala to promować dany obszar. Oczywiście potrawy są bardzo zdrowe. Unikam stosowania składników przetworzonych i niezdrowych. Zamiast tego promuje wszystko co smaczne. Szczególnie staram się dotrzeć do dzieci, aby je przekonać do zdrowej kuchni”.