Hostel – czy to w nim chcesz spędzić urlop


Pracujący na pełnym etacie Polak ma do dyspozycji maksymalnie 28 dni urlopu. Połowę tego zwykle wykorzystuje na tzw. „urlop długi”, który przeznacza na wspólny wyjazd z rodziną. W ciągu całego roku te kilka dni to naprawdę kropla w morzu. Warto więc ten czas zagospodarować w taki sposób, aby maksymalnie udało się zregenerować siły. Jak to zrobić?

Hostel czy apartament?

Odpowiedzi na to pytanie szukają liczni turyści. Wszyscy rozpatrują ten aspekt pod kątem wad, zalet i korzyści jakie można osiągnąć. Oczywiście nie można odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Trzeba dowiedzieć się na ile pozwala nasz budżet, gdzie wyjeżdżamy, jakich standardów oczekujemy i czy nocleg naprawdę jest aż tak istotny.

Sprawdzając standardy warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • Lokalizację potencjalnego obiektu noclegowego – dobrze jest dowiedzieć się wszystkiego na temat komunikacji oraz po prostu widoków jakie każdego ranka witać nas będą za oknem.

  • Doświadczeniu zarządców – to, ile lat hotel (niezależnie od klasy jaką reprezentuje) istnieje na rynku może mieć duży wpływ na jakość świadczonej obsługi. Takich informacji można szukać na przykład tutaj – www.mountain-apartments.com.pl/strona/onas.

  • Wyposażenie pokoi – własna łazienka, wygodne łóżko, dostęp do rozrywek, sieci internetowej i telewizji. To wszystko ma wpływ nie tylko na cenę, ale również na samopoczucie a to powinno być w czasie urlopu jak najlepsze.

  • Miejsce garażowe – wyjeżdżając na wczasy własnym samochodem trzeba odpowiednio wcześnie o to zadbać. Miejsca parkingowe bywają problematyczne, zwłaszcza w mocno zatłoczonych miastach.

Im wyższe mamy oczekiwania, tym bardziej powinniśmy się zastanowić nad tym, aby swój wolny czas spędzić w wygodnym apartamencie. Odrobina luksusu należy się każdemu a w polskich miastach górskich widoki z hotelowego okna są naprawdę imponujące. Hostele niestety nie są w stanie zaoferować tego, na co można liczyć w obiektach świadczących usługi wyższej jakości.

Co klienci mówią na temat wypoczynku w apartamentach? Oto kilka opinii, które udało nam się znaleźć:

„Zawsze wypoczywałam w motelach i hostelach, ponieważ zależało mi na tym, aby jak najbardziej ograniczyć ewentualne koszty i wydatki. Ostatnio jednak skusiłam się na apartament i to była najlepsza decyzja w moim życiu. To się nazywa prawdziwa regeneracja sił”

„To miały być pierwsze wczasy moje a jednocześnie pierwsze, wspólne z narzeczoną. Chciałem postarać się nieco bardziej niż zwykle, dlatego zarezerwowałem apartament na weekend. Narzeczona była bardzo szczęśliwa – ja zresztą również. Teraz już wiem, że nie warto szukać oszczędności tam, gdzie jest to zbędne”

Eksperci również twierdzą, że wypoczynek w wysokiej jakości apartamencie pozwala na większy relaks. Nie chodzi tu jednak jedynie o wygody, ale przede wszystkim również o to, że otaczając się luksusem podnosimy swoją samoocenę a jednocześnie czujemy się niczym prawdziwi Królowie Życia. W dalszym ciągu jednak podtrzymujemy, że to czy najbliższe wczasy spędzisz w hotelu, czy w apartamencie jest kwestią indywidualną. Zalecamy jednak, aby mieć na uwadze nasze wskazówki podejmując decyzję.