Romantyczne miejsce do zaręczyn


Zanim para młoda stanie na ślubnym kobiercu, doświadcza innego wyjątkowego wydarzenia – zaręczyn. Ich organizacja oraz wybór odpowiedniego momentu znajduje się zwykle na barkach mężczyzny. Tradycyjnie przyjmuje się bowiem, że to męska część pary wychodzi z inicjatywą poproszenia swojej wybranki o rękę.

Nie ma niczego dziwnego w tym, że większości partnerów zależy, aby zaręczy zostały przez przyszłą żonę zapamiętane do końca życia. To właśnie panie traktują chwilę zadania pytania „Czy zostaniesz moją żoną?” jako jedno z najważniejszych i najszczęśliwszych życiowych doświadczeń (pod warunkiem oczywiście, że z pełną świadomością oraz chęcią udzielą na nie odpowiedzi pozytywnej).

Jak zatem zorganizować zaręczyny idealne? Propozycji może być naprawdę wiele. W naszym mini-poradniku postaramy się przedstawić kilka najciekawszych z nich.

  • Tradycyjne zaręczyny podczas uroczystej kolacji.

Zaręczyny w czasie kolacji w eleganckiej restauracji to scena znana z wielu filmów – można by rzec, że niemalże klasyczna. W całe wydarzenie nierzadko angażuje się kelnera, a nawet pozostałych członków obsługi lokalu. Dzięki współpracy z nimi można niespodziewanie wręczyć pierścionek zaskoczonej wybrance. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że taka forma zaręczyn nie musi przypaść do gustu każdej potencjalnej narzeczonej. Niektóre panie nie przepadają za przeżywaniem tak intymnych chwile w miejscach publicznych.

  • Zaskakujące zaręczyny w gronie najbliższych.

Sylwestrowa impreza, urodziny spędzone w gronie bliskich, czy świąteczny obiad – to tylko niektóre sytuacje, które przez niektóre osoby uznawane są za odpowiednie do poproszenia o rękę. Jednak podobnie jak w przypadku propozycji zaręczyn w restauracji, również tutaj pojawić się mogą pewne zarzuty, dotyczące niechęci do konieczności składania tak ważnych deklaracji w obliczu dodatkowych osób – nawet jeśli jest to najbliższa rodzina czy przyjaciele.

  • Romantyczne zaręczyny na wspólnym wyjeździe.

Propozycją dużo bardziej romantyczną oraz intymną są oświadczyny na wspólnym wyjeździe. Zatrzymując się w luksusowym hotelu, takim jak chociażby ten ze strony –  www.parkhotellyson.pl, zorganizować można naprawdę niezapomniane zaręczyny. Również oświadczenie się w zabytkowym, jednak gwarantującym intymność miejscu lub znanej pod względem turystycznym atrakcji, może być wyśmienitym pomysłem, godnym zapamiętania do końca życia. W takich sytuacjach należy zadbać o duże poczucie komfortu oraz współgranie różnorakich szczegółów, na przykład bukietu kwiatów podarowanego razem z pierścionkiem.

  • Zaręczyny w naprawdę wyjątkowych okolicznościach.

Ostatnia propozycja dotyczy kwestii indywidualnych dla danej pary. Jeśli łączą ją wspólne pasje lub zamiłowanie do naprawdę ekstremalnych przeżyć, można ten fakt wykorzystać również podczas planowania zaręczyn. Oświadczyny w czasie koncertu, wycieczki rowerowej czy nawet skoku na bungee mogą stać się nie tylko zaczątkiem świetnego narzeczeństwa, ale również treścią historii opowiadanej z wielkimi emocjami znajomym, dzieciom, a nawet wnukom.