Zaręczyny to wyjątkowa chwila, dlatego warto je dokładnie zorganizować podczas wyjazdu


Zanim dojdzie do ślubu oraz wielkiej weselnej imprezy, para będąca dotąd w związku dość nieformalnym decyduje się na zaręczyny. W Polsce jest przyjęte, że to mężczyzna prosi o rękę kobiety, dlatego to on jest odpowiedzialny za to, by zaręczyny przebiegły w naprawdę wyjątkowej atmosferze.

Zaręczyny w restauracji, na rodzinnym spotkaniu czy może w trakcie wyjazdu?

Jedną z najbardziej typowych scen znanych z różnorodnych komedii romantycznych i innego rodzaju filmów, są zaręczyny organizowane w czasie kolacji w luksusowej restauracji. Mężczyzna zaprasza swoją kobietę na posiłek i prosi kelnera, by przyniósł danie z ukrytym wewnątrz pierścionkiem, lub też po prostu sam w pewnym momencie wyciąga pierścionek i prosi ukochaną o rękę.

Również zaręczyny na spotkaniach z rodziną lub najbliższymi znajomymi, w czasie urodzin, wigilii Świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra, są dość często wybieraną opcją. Należy jednak pamiętać, że tego typu publiczne zaręczyny nie muszą przypaść do gustu każdej przyszłej narzeczonej. Nie każda kobieta czuję się dobrze będąc w centrum uwagi podczas takich imprez.

Im do gustu zdecydowanie bardziej może przypaść opcja zaręczyn zorganizowanych w czasie romantycznego wyjazdu tylko we dwoje. Niezależnie od tego, czy będzie to zagraniczny krótki urlop w jednej ze stolic romantycznej miłości (takich jak Paryż czy Wenecja), czy też weekend spędzony w polskich górach (na przykład w luksusowym apartamencie, takim jak ten: mountain-apartments.com.pl) – jeśli okaże się on zwieńczony zaręczynami, zostanie zapamiętany na naprawdę długi czas.

Wybór miejsca zaręczyn powinien być roztropny

Organizując zaręczyny, mężczyzna powinien więc zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju sytuacja sprawi jego partnerce największą przyjemność. Nie warto stawiać jej w niekomfortowym położeniu, bowiem może to nawet wpłynąć na jej ostateczną decyzję… i przyczynić się do odrzucenia zaręczyn!