Skuteczna promocja hotelu za pomocą różnych form reklamy

Konkurencja w branży obiektów noclegowych takich jak hotele wydaje się być dość spora, zwłaszcza jeśli analizujemy miejsca zlokalizowane w miejscowościach o dużym potencjale turystycznym.

Nierzadko zdarza się, że osoby zarządzające hotelem są przekonane o wysokiej jakości usług w nim oferowanym, jednak wciąż nie czują się w pełni usatysfakcjonowane liczbą gości odwiedzających konkretny obiekt. Sednem problemu często okazuje się być niedostateczna promocja hotelu oraz brak działań mogących zwiększyć jego popularność wśród potencjalnych gości.

Reklamy outdoorowe

Z przykładami tradycyjnej reklamy outdoorowej spotykamy się właściwie na każdym kroku. Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, prym wiodą różnorakie billboardy oraz innego rodzaju plakaty. Część z nich dotyczy również obiektów noclegowych. Reklamę hotelu w formie rzucającego się w oczy billboardu warto ulokować przy drodze dojazdowej do miejscowości, w której hotel się znajduje. Wcale nierzadko zdarza się przecież, że osoby do niej zmierzające nie mają jeszcze pomysłu na nocleg i mogą chociażby z ciekawości zajrzeć do obiektu, którego nazwa rzuciła się im w oczy na takim plakacie.

Promocja w internecie

Współcześnie odpowiednia promocja w sieci stanowi trzon większości działań marketingowych. W branży hotelowej staje się ona szczególnie ważna, chociażby ze względu na popularność jaką cieszą się różnorakie portale skupiające opinie konsumentów na temat wybranych przez nich miejsc noclegowych. Strony takie jakie booking.com czy tripadvisor odwiedza codziennie kilkaset tysięcy użytkowników z różnych stron świata, którzy sami zamieszczają oceny obiektów noclegowych w jakich się zatrzymują. Warto owe opinie monitorować i wyciągać z nich wnioski poprawiając działanie hotelu w aspektach wzbudzających największe kontrowersje. Dzięki temu oceny mogą stać się wyższe, przyciągając tym samym kolejnych gości.

Nie mniej ważną kwestią jest posiadanie przez hotel dopracowanej strony internetowej. Powinny się na niej znaleźć realne zdjęcia obiektu, jak również formularz ułatwiający rezerwację pokoju. By ułatwić potencjalnym gościom trafienie na witrynę konkretnego hotelu, warto ją odpowiednio wypozycjonować. Jak to zrobić? Przydatne informacje znaleźć można na przykład tutaj: www.mkgroup.pl.

Działania promocyjne w mediach tradycyjnych

Duże sieci hotelowe decydują się czasami na zamieszczenie spotów reklamowych w ogólnopolskiej telewizji, radiu czy prasie. Mniejsze hotele skupiają się bardziej na lokalnych kanałach telewizyjnych i stacjach radiowych oraz prasie regionalnej. Promocja w mediach tradycyjnych wciąż trafia do konkretnych grup odbiorców, dlatego nią również warto się zainteresować.