Wyjazd w góry – jak się do niego przygotować


Chodzenie po górach to pasja coraz większej liczby Polaków. Aktywność tę cenimy przede wszystkim za możliwość rozkoszowania się niezwykłą górską atmosferą, na którą składają się między innymi przepiękne widoki oraz bliskość dzikiej przyrody.

Warto zastanowić się, jakie elementy staną się niezbędne w naszym bagażu, jeśli planujemy intensywne wędrówki po górskich szlakach. Oto kilka podpowiedzi:

  • Podstawą jest zakup odpowiedniego plecaka. Będziemy go brać na trasę, powinien więc dawać możliwość zapakowania zapasowych ubrań, prowiantu oraz przydatnych akcesoriów, o których więcej napiszemy w kolejnych punktach.

  • Po górach wędrować powinno się w odpowiednich butach. Zakupić je można z łatwością w sklepach sportowych oraz turystycznych. Warto się przy okazji zaopatrzyć w dość grube skarpety. Nasze stopy będą nam za to bardzo wdzięczne!

  • Kolejne niezbędne elementy garderoby to ubranie przystosowane do zmieniających się warunków pogodowych. Nawet jeśli prognozy zapowiadają dni bez opadów, weźmy kurtkę przeciwdeszczową oraz dłuższe spodnie. W górach pogoda nigdy nie jest pewna!

  • Do plecaka warto spakować również termos, zapas prowiantu oraz specjalne naczynia (wykonane na przykład ze stali). Przy długich trasach będziemy mogli mieć ochotę zjeść coś ciepłego. Podstawą jest również zestaw pierwszej pomocy: plastry, bandaże i woda utleniona.

Jeśli przygotowania do dłuższych wędrówek nieco nas przerażają, ale i tak chcemy zakosztować nieco górskiego klimatu, zastanówmy się nad pobytem w luksusowym apartamencie, takim jak ten –  www.mountain-apartments.com.pl. Górskie wędrówki zawsze można przełożyć na kiedy indziej…