Rodzinne wakacje dobrze zorganizowane


Na świecie jest wiele miejsc do zwiedzania. Paryż, Berlin to tylko niektóre z atrakcyjnych miast najczęściej odwiedzanych przez turystów. Nie każdy jednak wie, jak przygotować się do podróżowania, szczególnie za granicę i to jeszcze z małym dzieckiem. Czy jest rzeczywiście trudno? Czy rodzice muszą rezygnować z podróży tylko dlatego, że dziecko jest za małe? Otóż nie! Podróżowanie z dzieckiem jest obecnie bardzo proste i przyjemne, gdyż większość hoteli prezentuje specjalne oferty dla rodzin z małymi dziećmi.

Co to znaczy?

To nic innego jak:

  • pokoje, które są dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich rodziców, zaopatrzone w m.in. krzesełka do karmienia, maty, łóżeczka (jeśli nie ma łóżeczka dla niemowlaków to dobrze mieć swoje łóżeczko turystyczne, takie jak to ze strony www.sklep-tosia.eu/lozeczka-turystyczne_d112),
  • specjalne sale zabaw, w których dzieci mogą przebywać bez ograniczeń czasowych,
  • place zabaw na świeżym powietrzu,
  • zajęcia prowadzone przez animatorkę (rodzice mogą w tym czasie spędzić czas w hotelu bądź poza nim),
  • akcesoria dla dzieci, np. materace, motylki, koła do basenu,
  • przewijaki w pokoju dla najmłodszych.

Co z jedzeniem?

W wielu hotelach działają restauracje, które obsługują gości od śniadań do kolacji. Śniadania dostarczane są do pokoju lub serwowane na sali restauracyjnej. Dla dzieci przewidywane są często oddzielne menu, zarówno na śniadania, obiady, kolacje. Jeśli dziecko ma uczulenie na dany produkt należy to wcześniej zgłosić obsłudze hotelowej.